Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’da gezilecek yerler sayfamız içerisinde, ülkemizin başkenti olması nedeniyle ayrı bir önemi bulunan, ikinci kalabalık şehri, birçok görülmesi gereken doğa harikası yerlere sahip, köklü şehir Ankara’nın gezilecek en güzel yerlerini sizler için sıraladık. Ankara gezilecek yerler nereler birlikte inceleyelim.

1 Ankara Botanik Parkı

Ankara Botanik Parkı, Ankara İli, Çankaya İlçesi içerisinde bulunmaktadır. İlçenin tam merkezinde yer alan bu park, ilçedeki yoğunluk nedeniyle genelde fark edilmez. Atakule’den Cinnah Caddesi’ne ilerlediğinizde karşınıza çıkacak Ankara Botanik Parkı’nın üst tarafında görünen küçük kısmı sizi hayal kırıklığına uğratmasın. ,

Aşağıya doğru yürüdüğünüzde karşınıza çıkan manzaraya hem çok şaşıracak hem de hayran kalacaksınız. Ankara Botanik Parkı’nı kısaca bozkırın içerisinde, betonarme şehirden kendini soyutlamış, yaz aylarında yürümek ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak, kışın ise muhteşem kar manzarasıyla içerisinde gezenleri mutlu ve huzurlu hissettirecek güzel bir yer olarak tanımlayabiliriz.

Ankara Botanik Parkı Giriş Ücreti

Ankara Botanik Parkı’na giriş için herhangi bir ücret istenmemektedir. Tüm alanı ücretsiz bir şekilde gezebilirsiniz.

Ankara Botanik Parkı Ziyaret Saatleri

Ankara Botanik Parkı’nın herhangi bir ziyaret saati bulunmamaktadır. Günün 24 saati dilediğiniz zaman bu parkı ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Botanik Parkı Nerede

Ankara’nın en işlek ilçelerinden biri olan Çankaya ilçesinde bulunması sebebiyle Ankara’nın tüm bölgelerinden kolaylıkla toplu taşıma araçları ile Ankara Botanik Parkı’na gidilebilmektedir. Aşağıda bulunan harita ile Ankara Botanik Parkı nerede ve adresi konusunda daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ankara Botanik Parkı, Ankara İli, Çankaya İlçesi içerisinde Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi arasında ki bölgede bulunmaktadır.


 

Anıtkabir


Anıtkabir, Türk Kurtuluş Savaşı’nın, inkılapların önderi ve Türkiye’nin ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürkün, Ankara Anıttepe’de bulunan anıt mezarıdır.

Mustafa kemal atatürk‘ün mezarı anıtkabir dir

Anıtbir Nerede Nasıl Gidilir ?

Adres: Mebusevleri Mh., 06570 Çankaya/Ankara

 

Anıtkabir Hakkında Detaylı Bilgi

Açılış tarihi: 1 Eylül 1953
Yükseklik: 56′
İşlevi: Anıt Mezar
Telefon: (0312) 231 28 05
Mimarlar: Emin Halid Onat, Ahmet Orhan Arda

Anıtkabir Yol Haritası

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın