Yurtdışına Taşımak İster misiniz? Ex-Pats için Anket İsimleri En İyi Şehirler

Bir şehir üst üste yedinci yıl için listeye çıkıyor.

 

Tatilinizi kalıcı bir izin haline getirmek istiyorsanız, dünyanın en iyi şehirlerinden expat’lara kadar uzanan yeni bir araştırmaya göz atın. Müteahhit firma  Mercer’in yabancı işçilerin yurtdışı yaşam tarzlarına dair yıllık 18 yıllık çalışması, genel yaşam kalitesi için Viyana’yı en çok tercih eden yer.

Bu, Avusturya’nın başkenti listenin en üst sıralarında yer alan yedinci yıl, New York , Londra , Paris , Hong Kong ve Dubai gibi büyük şehirleri geride bıraktı . Aslında, bu turistlerin sıcak noktalarından hiçbiri ilk 20’yi oluşturmamıştır. Çalışma, çok uluslu şirketlere ve diğer işverenlere uluslararası görevlere yerleştirilirken çalışanları adil bir şekilde tazmin etmek için 440 şehrin yaşam kalitesi koşullarını değerlendirmiştir. Yaşam koşulları, güvenlik, sağlık, okullar, rekreasyon, tüketim malları, çevre ve kamu hizmetleri standartları dahil olmak üzere 10 kategoride gruplandırılmış 39 faktöre göre analiz edilir.

 

Listeyi oluşturan diğer şehirler arasında ikinci sırada yer alan Zürih, İsviçreve dördüncüsü Münih, Almanya, Batı Avrupa’yı yabancılara gidecekleri yer haline getiriyor. Ankette, “Ekonomik belirsizliklere rağmen, Batı Avrupa şehirleri dünya çapında en yüksek yaşam kalitesinin tadını çıkarmaya devam ediyorlar, ilk 10 listenin yedi yerini doldurdular.”

İlk beşte kalan şehirler Auckland, Yeni Zelanda ve Vancouver , Kanada’yı içeriyordu . Asya’nın en yüksek rütbeli şehri olan Singapur, 26’ncı sıraya geldi ve Dubai , 75. sıraya yükselen en üst Orta Doğu ülkesi oldu. Afrika’dan sadece iki varış noktası en üst 100’ü yaptı: Cape Town (92) ve Johannesburg (95).

ABD’nin en üst sıradaki şehri San Francisco (28), ardından Boston (34), Honolulu (35), Chicago (43) ve New York (45) idi.

Konuya benzer diğer yazılar...

Bir cevap yazın